• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • http://www.facebook.com/ciciturizm70
 • https://plus.google.com/http://www.google.com/posts
 • http://www.twitter.com

Baltık Başkentleri

Cici Turizm Baltık Başkentleri Turları
GEMİ TURLARI > CRUISE TURLARI > BALTIK BAŞKENTLERİ


1. Gün

İSTANBUL, TÜRKİYE / KIEL, ALMANYA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra, check-in işlemleri ve TK1661 sefer kodlu Hamburg uçağına biniş. Hamburg'a varış ve Kiel Limanı'na transfer. Gemi check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz gemimizin Kiel Limanı'ndan ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler. Gemimiz Kiel Limanı'ndan saat 18.00'de ayrılacaktır.
2. Gün

KOPENHAG, DANİMARKA

Gemimiz Kopenhag Limanı'na saat 08:00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında Danimarka'nın başkenti olan ve yaklaşık 1 milyon 210 bin nüfısa sahip Kopenhag'ı keşfedebilirsiniz. København, Danca'da "ticaret limanı" veya "tüccar limanı" anlamındadır. "Koben" tüccar ve "Havn" Danca'da "liman" demektir. Kopenhag Şehir Salonu, Kopenhag Opera Binası, Danimarka Kraliyet Tiyatrosu, Gefion Çeşmesi, Kraliyet Ailesi'nin yaşadığı Amalienborg Kraliyet Sarayı, Rosenborg Kalesi, eski şehir olarak bilinen Citadel bölgesi, Christiansborg Sarayı, Frederik Kilisesi, Tivoli Bahçesi ve bu bahçe içerisindeki en eski yapı olan 1874 tarihli Pantomim Tiyatrosu, Holmen Adası üzerinde bulunan ve inşası 2004 yılında bitirilen 500 milyon dolarlık maliyetiyle dünyanın en pahalı opera salonlarında biri olan Kopenhag Opera Salonu, 1999 yılında tamamlanan ve toplamda yaklaşık 21 dönüm arazi üzerine kurulan, içerisinde konser salonları, kafeler, kitapçıların da bulunduğu Black Diamond olarak adlandırılan kütüphane Kopenhag'da ilk etapta görmeniz gereken yerlerdir. Gemimizin hareket saati 18:00'dır. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
3. Gün

DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.
4. Gün

STOCKHOLM, İSVEÇ

İsveç'in başkenti ve en büyük şehri. Şehir aynı zamanda idari olarak Stockholm Şehri resmi adıyla Stockholm Bölgesi'ne bağlıdır. 2008 verilerinde göre Stockholm metropol alanı, tüm İsveç nüfusunun %21'inin yaşadığı ve tüm İsveç'in sanayisinin %35'inin bulunduğu bir merkezdir. Stockholm 810,120'lik kent nüfusu, 1,3 milyonluk çevre nüfusu ve toplamda 2 milyonluk nüfusuyla İsveç'in en büyük kentidir. Stockholm tarihi kentini gezmeye tarihi ahşap ve renkli evlerden başlayabilirsiniz. Ardından Stockholm Sarayı, Stockholm Belediye Binası ve Meydanı, Kraliyet Drama Tiyatrosu, 86 m uzunluğundaki Södertorn kulesi, Kungsträdgården Parkı, İsveç Ulusal Müzesi, İskandinav Müzesi ve Stokholm Opera Salonu görülmeye değer yerlerdendir. Gemimiz Stokholm Limanı'ndan saat : 16:30'da ayrılacaktır. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
5. Gün

TALLINN, ESTONYA

Gemimiz Tallinn Limanı'na saat 09:00'da varacaktır. Tallinn, Estonya'nın başkenti ve ana liman kentidir. Baltık Denizi kıyısında, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'nin 80 kilometre güneyinde yer alır. Kahvaltıdan sonra şehri gezmek isteyen misafirlerimiz, St. Catherina sokaklarında dolaştıktan sonra, Meryem Ana Katedrali'ni, 1894 - 1900 tarihlerinde yapılmış olan Alexander Nevsky Kilisesi'ni, Rus Çarı Deli Pedro tarafından, I. Katerina için yaptırılan Kadriorg Sarayı'nı, Pirita Manastırı'nın kalıntılarını görebilirsiniz. Sonrasında tarihi şehrin güzel meydanlarından birinde bir cafe ya da restorana oturup bir şeyler içerek şehrin yaşantısını daha iyi hissedebilirsiniz. Estonyalıların gururla bahsettiği eston ekmeğini tadabilir ve dilerseniz 40% alkol oranına sahip olan yerel içkileri olan Vaka'yı tadabilirsiniz. Gemimiz Tallinn Limanı'ndan saat 16:00'da ayrılacaktır. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.6. Gün
St. PETERSBURG, RUSYA

Gemimiz St Petersburg Limanı'na saat 07:00'de varacaktır. Kahvaltı sonrasında şehri gezmek isteyen misafirlerimiz gemiden çıkıp kendilerini kuzeyin Venedik'i olarak anılan St. Petersburg sokaklarına ve meydanlarına bırakabilirler. Şehrin her yerinde kanallar var ve bu kanallar Neva Nehri'ne ve Baltık Denizi' ne bağlanırlar. Moskova'nın 715 km kuzeybatısında bulunan St. Petersburg, Rusya'nın 2. Avrupa'nın 4. büyük şehridir. Baltık Denizi kıyısında Neva Nehri üzerindeki 42 ada üzerine yayılmıştır. Çar I. Petro tarafından 16 Mayıs 1703'te Rus Çarlığı'nın Avrupa'ya açılan kapısı olması amacıyla kurulan şehir, 200 yıl Rus Çarlığı'nın başkentliğini yapmıştır. Rus mimarisinin büyük örneklerinden biri olan Damlayan/Dökülen Kan Kilisesi'ni ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Sonrasında Mariinskiy Sarayı, Vali Sarayı Smolny Enstitüsü, Çar Büyük Petro I Anıtı, Hermitage Müzesi, Nikolskiy Kilisesi, St. İsaac Meydanı ve Kilisesi, Kazanskaya Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Gemimiz St Petersburg Limanı'ndan saat: 19:00'da hareket edecektir. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
7. Gün

DENİZDE SEYİR

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz
etrafında güneşlenebilirsiniz.8. Gün

KIEL, ALMANYA / İSTANBUL, TÜRKİYE

Gemimiz Kiel Limanı'na saat 10:00'da varacaktır. Kahvaltı sonrasından MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan yerde
buluşma ve Kiel şehir merkezinde yaklaşık 3/3,5 saatlik bir boş zamanınız olacaktır. Kiel, Almanya'nın kuzeyinde, Schleswig-Holstein eyaletinin merkezi olan bir kenttir. Kiel Kanalı'nın doğu ucunda, Baltık Denizi'ndeki
KielFiyordu'nun (KielerFörde) her iki yakasında toprakları olan bir liman kentidir.
Boş zamanınızda Keil eski kentini gezebilir, KielAkvaryumu'nu ziyaret edebilir ya da şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabilirsiniz.
MSC Türkiye Rehberinin veridiği buluşma saati ve yerinde buluşup Hamburg Hava Limanına transfer ve ardından TK1664 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a dönüş.
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile ekonomi sınıfı İstanbul – Hamburg – İstanbul uçuşu
 • Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama
 • Özel araç ile havaalanı – liman – havaalanı transferleri.
 • Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.
 • Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar
 • Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri
 • Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği
 • Fitness

VERGİLERE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Liman vergileri
 • Havaalanı vergileri
 • Günlük kişi başı 9€ gemi servis ücreti (bahşişler)
 • Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sürprim uygulanır)
         Liman Vergileri  02–12 yaş EUR 365
         Liman Vergileri13yaşveüstü EUR 395


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Sağlık hizmetleri.
 • Kara turları
 • Güzellik merkezi ve SPA alanı
 • Gemideki tüm içecekler
 • Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)
 • Vize bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • İç hat bağlantı uçuşları


Önemli
 • Tur programında belirtilmiş olan turistik noktalar pakete dahil olmayıp  genel bilgilendirme amaçlıdır.
 • Gemi tarafından düzenlenen kara turlarında ilgili limandaki turistik noktaların tamamı yer almamaktadır.
 • Limanlarda kara turları ekstra ücrete tabi olup, tur rezervasyonları gemide yapılmaktadır.
 • Limanlarda gemi tarafından düzenlenen kara turlarında; katılımcı sayısı 12-34 kişi arası olması durumunda 2. bir dil ile beraber
 • Türkçe anlatımlı tur organize edilecektir. Katılımcı sayısının 35 ve üstü olması durumunda sadece Türkçe anlatımlı özel tur düzenlenecektir. Katılımcı sayısının 12 kişi altında kalması durumunda ise kara turu esnasında Türkçe rehberlik ve anlatım hizmeti verilemeyecektir.