• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • http://www.facebook.com/ciciturizm70
 • https://plus.google.com/http://www.google.com/posts
 • http://www.twitter.com

Bodrum - Gökova - Bodrum

Cici Turizm Bodrum - Gökova - Bodrum
GEMİ TURLARI > MAVİ TURLAR > BODRUM -  GÖKOVA - BODRUM


7 GECE TAM PANSİYON YAT KONAKLAMASI

1.GÜN
BODRUM

Teknelerinize saat 15.30’dan itibaren yerleşebilirsiniz.  Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır.


 

2.GÜN
ORAK ADASI - ÇÖKERTME

Kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Daha sonra Orak Adası'na hareket edilir. Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra, akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme'ye demir atılır. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirlerimiz sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler. 

 

3.GÜN
YEDİ ADALAR – ( KÜFRE / UZUN LİMAN ) – İNGİLİZ LİMANI

Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde Yedi Adalar'a hareket edilir. Yedi Adalar bölgesinde yine harika bir güne başlayacaksınız; bolca küçük adalar ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölgede dalış yapın, yüzün, dinlenin ve uyuyun. Arzu eden konuklarımız çam ağaçları ile kaplı ormanlarda kısa bir yürüyüş keyfi yaşayabilirler. Yedi Adalar'daki ilk durağımız Küfre Koyu ziyaret edildikten sonra Uzun Liman'a demir atılır. Daha sonra akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı'na ( Değirmen Bükü ) hareket edilir. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölgede yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koy bulunur. 

 

4.GÜN
KLEOPATRA ADASI – KARACASÖĞÜT

Sedir ( Cedrae) Adası'na hareketle gün başlar. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surlarını, Dorlar’ dan kalma tapınağı (daha sonra kiliseye çevrilmiş), 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Üzerleri antik çağ yazılarıyla dolu kırık sütun kalıntıları veya rölyeflerle dekore edilmiş eski taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu adada bulunan Kleopatra Plajı’nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius, bu kumu özel olarak Mısır'dan gemilerle Kleopatra için taşıtmıştır.  Akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt Köyü'ne hareket edilir. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km mesafededir. Buradan Marmaris'e dolmuşlarla ulaşım mümkündür. Ayrıca, Marmaris veya Dalyan-Kaunos bölgelerini gezmek isteyen konuklarımız için opsiyonlu düzenlenebilen turlarımız da mevcuttur. 

 

5.GÜN
LÖNGÖZ – TUZLA

Sabah yüzmeleri, günlük aktivitelerinizin rutin bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşesi olan Löngöz Koyu'na demir atılır. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba’nın kafesinde dinlenebilirsiniz. Daha sonra turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na demir atılır. Akşam yemeği ve geceleme Tuzla’da olur.

 

6.GÜN
KARGILI – KİSEBÜKÜ ( ALAKIŞLA BÜKÜ)

Erken saatlerde Kargılı Koyu'na ( Molla İbrahim Koyu ) varılır. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü ( Alakışla Bükü )' ne hareket edilir. Sahildeki Bizans harabeleri gezilebilir. Geceleme bu güzel koyda yapılacaktır.

 

7.GÜN
PABUÇ BURNU - YALIÇİFTLİK - BODRUM

Kahvaltıdan sonra öğlen yemeği için Pabuç Burnu'na hareket. 5 çayı Yalıçiftlik Koyu'nda servis edilir. Bu koydan opsiyonlu köy turu düzenlenebilir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na giriş yapılır

 

8.GÜN
BODRUM

Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tam Pansiyon Konaklama: Kahvaltı, Öğlen Yemeği, 5 Çayı Kek- Bisküvi Servisi ve Akşam Yemeği.
 • Yemek esnasında alınan su ücrete dahildir
 • Liman Masrafları ve Vergileri
 • Palamar Ücretleri
 • Mürettebat Servisi
 • Kullanma Suyu
 • Dizel ve Benzin
 • Nevresim Takımları ve Banyo Havlusu
 • Transit Log ve Çıkış İşlemleri
 • Yattaki Ekipmanların Ücretsiz Kullanımı
 • Yat Sigortası ( Kişisel Seyahat Sigortanızı Yaptırmanızı Tavsiye ederiz. )
 • K.D.V.

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Alkollü ve Alkolsüz İçecekler, Bedeli Karşılığında Yat Barından Satın Alınır
 • Havaalanı Transferleri
 • Tur Güzergâhındaki Ören Yeri Giriş Ücretleri ve Opsiyonel Kara Turları
 • Yemek dışında alınan su ücrete dahil değildir

 

DETAYLAR

Tekne Tipi: Geleneksel Ahşap Gulet ( M/S )

Süreç: 7 Gece 8 Gün 7 Gece Tam Pansiyon Yat Konaklaması

Depar Günleri: Cumartesi – Pazar –Pazartesi

Tekneye Biniş:Bodrum Limanı

Biniş Saati:15:30'dan İtibaren

Tekneden İniş:Bodrum Limanı

İniş Saati:Kahvaltıdan Sonra Sabah 10:30

Opsiyonel Kara Turları: Dalyan Caunos, Köy Turu, Türk Hamamı vb.ÖNEMLİ NOT

Programda Çocuklar İçin İndirim Uygulanmaz.12 Yaş Altı Çocuklar Tekneye Kabul Edilmez.GENEL KOŞULLAR

1.Teknelere giriş 1.gün saat 15.30’dan itibarendir ve servisimiz akşam yemeği ile başlar. Teknelerden çıkış ise son gün kahvaltıdan sonra 10.30'a kadardır.

2. İlk ve son gün transfer günleri olduğundan dolayı limanda geceleme yapılır.

3. Mavi Yolculuk esnasında genellikle tekne motor gücü ile seyrine devam eder ancak hava koşulları ve rüzgârın yönü elverdiğince yelkenler de kullanılır. Haftada en az iki kez teknedeki mevcut yelken açılır.

4. Kaptanımız; hava koşullarına göre konuklarımızın güvenliği ve rahatlığı için rotada değişiklikler yapabilir.

5. Konuklarımızın, dışarıdan tekneye alkollü veya alkolsüz içecek getirmelerine müsaade edilmemektedir. İçecekler bedeli karşılığında yat barından temin edilir. İçecek ücretleri tur sonunda ödenir.

6. Dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren acentelerimiz tarafından yapılan satışlardan dolayı teknelerimize pek çok farklı ülkeden misafirler gelirler. Bu durum; dünyanın her köşesinden gelen deniz severlerle buluşma, farklı kültürleri tanıma ve yeni arkadaşlıklar kurmak için bir fırsattır. Bu çeşitlilikten ötürü kabin turlarına iştirak edecek misafirlerimize, yatta bulunacak diğer yolcuların milliyeti veya yaş ortalaması ile ilgili taahhütlerde bulunamamaktayız. Kendinize özel bir grup oluşturabilmek için lütfen Özel Yat Kiralama bölümünü inceleyiniz.

7. Kabin Charter Tur programlarımız senelerden beri edindiğimiz tecrübeler ışığında, titizlikle planlanmıştır. Tur programı ve genel şartlar önceden broşürlerimizde ilan edildiği şekildedir. Hiçbir konuğumuzun özel durumuna veya tasarrufuna göre değişiklikler yapılamaz.

8. Teknelerimizde konuklarımız kahvaltılarını yaparlarken, her sabah rutin olan kabin / wc temizliği yapılır. Hafta ortasında ise yat üzerinde genel bir temizlik yapılır.

9. Özel bir durum söz konusu olmadıkça nevresim takımları haftalık olarak kullanılır ve tur esnasında değiştirilmez.

 

YAT STANDARTLARI

 1. Kesin Hareketli Kabin Turlarında; 15 m. ile 43 m. arasında değişen, 2 ila 16 kabinli, direk donanımına sahip olan, geleneksel güneybatı ege yapımı standart ahşap yatlar kullanılır. Kabinler 2 kişiliktir. Genellikle çift kişilik yataklar vardır. Twin ya da triple oda garantisi verilemez.
 2. Her kabinde özel duş /wc, lomboz (pencere), küçük elbise dolabı, 2 kişi için pike, battaniye, banyo havlusu ve yastık bulunur. Tuvaletler ev tipi sifonlu ya da marina tipi pompalı olabilir.
 3. Teknenin yolcu kapasitesine uygun sayıda can yelekleri, küçük bot ve can salı gibi güvenlik teçhizatları mevcuttur.
 4. Yatların ebatlarına göre en az 1, en fazla 7 personel bulunur.
 5. Elektrik tesisatı 12 volt ya da 24 volt'tur. Jeneratör garantisi verilmez. Limanlarda demirli durumdayken 220 volt olanağı vardır.
 6. Tekneler sigortalıdır fakat kişisel seyahat sigortanızı da yaptırmanızı tavsiye ederiz
 7. Bu yatlarda yolcu kapasitesine uygun ebatlarda yemek masası, yeterli sayıda güneşlenme yatakları, tente altı gölgelik alanlar ve salon bulunur.
 8. Sıcak- soğuk kullanma suyu için yeterli miktarda su tankları ve tesisatı vardır.
 9. Duş / wc suları için yeterli miktarda pis su tankları ve tesisatı bulunur.
 10. Yeterli büyüklükte yakıt tankları ve tesisatı bulunur.
 11. Yatlarda hazırlanacak yemekler için gerekli teçhizata sahip mutfak bulunur.
 12. Kumanya ve içeceklerin soğutulması için gerekli buzluklar ve soğutma gereçleri bulunur.
 13. Yatlarda, konukların kullanımına yönelik basit olta takımları, palet ve şnorkel bulunur.
 14. Barbaros Yatçılık deniz ve hava koşulları doğrultusunda, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.YEMEK MENÜLERİ

Kahvaltı: 7 öğün sabit olarak;

2 çeşit reçel, bal, tereyağı, yeşil zeytin, siyah zeytin, beyaz peynir, kaşar peyniri, yumurta, domates,  salatalık, meyve, süt, limitsiz çay ve kahve.

 

Öğlen Yemeği: 6 öğün farklı olarak;

Sebzeli Tavuk, Taze Fasulye, Patlıcan Musakka, Biber Dolması, Karnıyarık, Fırında Makarna

Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Salata Çeşitleri, Yoğurtlu Kızarma, Cacık, Komposto, Meyve.

 

Çay Saati: 7 öğün farklı olarak;

Limitsiz Çay  - Kahve, Bisküvi Kek Çeşitleri Sigara Böreği.

 

Akşam Yemeği: 7 öğün farklı olarak;

Balık Izgara, Balık Tava, Izgara Köfte – Tavuk, Et Sote, Hindi Fileto, Fırında Tavuk.

Mantar Sote, Salata Çeşitleri,  Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Barbunya Pilaki, Patates Püre, Yoğurtlu Semizotu, Piyaz, Karışık Kızartma, Cacık, Garnitür, Tatlı, Meyve